Protokół

PROTOKÓŁ
Z posiedzenia Jury XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem:
„… ZBIORĘ WSZYSTKICH PRZYJACIÓŁ I SERCE PRZED NIMI OTWORZĘ ,BO DOPRAWDY CZY WARTO INACZEJ NA ZIEMI TEJ ŻYĆ …”( Bułat Okudżawa )organizowanego w ramach projektu „Od poezji do rapu” – kompleksowe działania na rzecz popularyzacji i kształtowania świadomych postaw mieszkańców regionu wobec literatury WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ Samorząd Województwa Wielkopolskiego,Powiat Turecki Gminę Miejską Turek
W dniu 8 października 2015 r. Jury w składzie:
Anna Baśnik i Lech Lament po rozpatrzeniu 85 zestawów wierszy nadesłanych na konkurs
postanowiło przyznać nagrody:
Nagrody w kategorii Poezja –dla osób powyżej 20 roku życia
I nagroda - Katarzyna Zychla godło: ALEXANDER – SIENIAWA ŻARSKA
II nagroda - Piotr Zemanek godło: PRZY JA – BIELSKO BIAŁA
III nagroda - Miłosz Anabell (Bartosz Konstrat) godło: RESOR - WARSZAWA

Wyróżnienia- druk wierszy w tomiku pt. „Od poezji do rapu” przyznano:
Adam Bolesław Wierzbicki-godło: STAN GOTOWOŚCI – LUBSKO
Michał Witold Gajda -godło: SERGIUSZ – WRZEŚNIA
Bożena Kaczorowska -godło: STROICIEL MIN – WARSZAWA
Krzysztof Martwicki -godło: WCZEŚNIEJSZY – PŁOŃSK
Rafał Baron -godło: KTOŚ GDZIEŚ – GDAŃSK
Dominik Piotr Żyburtowicz -godło: PTAKI POKOJOWE – BONIN
Czesław Markiewicz – godło: RANNE RONDO RYCERZA- ZIELONA GÓRA
Piotr Krupa– godło: PIETRO - LEGNICA
Anna Pękacz– godło: AMRYTA - TUREK
Tadeusz Dejnecki– godło: BIAŁY- PŁOCK
Iwona Rosiak– godło: BRZASK – BOLESZCZYN
Zygmunt Dekiert – godło: PERCEPCJA- POZNAŃ
Antonina Sebesta –godło: MAMA - MYŚLENICE

Nagrody Młody Talent przyznano:
I nagroda - Sylwia Kicińska - godło: MELETE - PĘCHERZEW
II nagroda - Anna Kobylińska - godło: SŁONECZNIK – WARSZAWA
III nagroda- Julia Lament- godło: ZŁOTOWŁOSA – TUREK

Wyróżnienia- druk wierszy w tomiku pt. „Od poezji do rapu” przyznano:
Patryk Majkowski - godło: ENIGMEN – TULISZKÓW

W dniu 8 października 2015 r. Jury w składzie:
Iwona Wierzbicka i Jarosław Jaruszewski - Bisz po rozpatrzeniu 12 zestawów tekstów rapowych nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać nagrody dla:

I nagroda - Jakub Szpręgiel - godło: KUBAS - GDYNIA
II nagroda - Antonina Sebesta - godło: MAMA - MYŚLENICE
III nagroda- Arkadiusz Stosur - godło: ARCHITRAN - KRAKÓW

Wyróżnienia- druk tekstu w tomiku pt. „Od poezji do rapu” przyznano:
Bartosz Świderski - godlo: ŚWIDER-TUREK

Jury dziękuje organizatorom za trud i wytrwałość w krzewieniu kultury literackiej.

Anna Baśnik Lech Lament Iwona Wierzbicka Jarosław Jaruszewski - Bisz