Turkowski rynek jak amfiteatr

Wczoraj rozpoczął się drugi tydzień trwających w ramach Akademii Letnich Spotkań Artystycznych warsztatów wokalnych. Tym razem młodzi wokaliści wyszli w rynek, aby rozpocząć serię popołudniowych koncertów i happeningów.

Przez miniony tydzień turkowscy młodzi wokaliści szlifowali swoje umiejętności pod okiem Anety Janiak. Wszystko po to, aby podczas drugiego tygodnia trwania projektu umilić swoim śpiewem turkowianom pobyt w rynku.

„Piosenka z miłością w tle” jest pierwszym z serii popołudniowych koncertów, które do niedzieli będą odbywać się w samym sercu naszego miasta. Aby koncert mógł się odbyć, z turkowskiego muzeum na rynek przetransportowano pianino.

Już dziś (11.08), o godz. 18:00 odbędzie się koncert w stylu retro, a jutro (12.08) o tej samej porze odbędzie się koncert dla zakochanych. We czwartek (13.08) o godz. 19:00 będzie miał miejsce  recital Sylwii Foryńskiej, Weroniki Dębińskiej i Weroniki Siepki. W piątek (14.08, 18:00) z kolei usłyszymy piosenki na wesoło. Sobota (15.08, 17:00) będzie miał miejsce konkurs z nagrodami „Jaka to melodia”, podczas którego na pianinie zagra Michał Pęczak. W niedzielę, o godz. 19:00 odbędzie się wielki finał, czyli spektakl „Dzień Bitwy”.

md