Na scenę wkracza profesjonalistka

Małgorzata Kałętkiewicz dołączyła właśnie do Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Pomaga uczestnikom warsztatów teatralnych przygotować spektakl podsumowujący tegoroczną edycję festiwalu SCABB, czyli „Dzień Bitwy”.

Aktorka, której występy zobaczyć można na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, wraz z Jackiem i Marią Sulkowskimi prowadzi warsztaty teatralne.

- Turek odwiedziłam już niejednokrotnie. Od kilku lat współpracuję z Turkowską Unią Rozwoju oraz z Miejskim Domem Kultury. W tym roku pierwszy raz pomagam stowarzyszeniu "Przystań" jako instruktorka teatralna. Mimo że zdarzało mi się prowadzić warsztaty aktorskie dla młodzieży, do tej pory nigdy nie byłam zaangażowana w zajęcia, których podsumowaniem byłby spektakl łączący takie formy twórczości artystycznej jak taniec czy śpiew - opowiada aktorka.

Scenariusz przedstawienia jest już gotowy. Będzie się ono składać z kilku etiud , których tematem jest szeroko rozumiana tolerancja oraz akceptacja rożnych odmienności.

Młodych aktorów czeka więc nie lada wyzwanie - w krótkim okresie czasu muszą stworzyć spektakl, w którym zmierzą się z poważnym i trudnym tematem, a także połączyć własne dzieło z występami przygotowanymi przez uczestników pozostałych warsztatów. Jednak z profesjonalną pomocą na pewno uda im się 16. sierpnia zachwycić publiczność niesamowitym widowiskiem.

Kinga Krzyżostaniak
Warsztaty Dziennikarskie Przystani