Skate Contest rozpoczął SCABB 2015

W sobotę, 1. sierpnia, oficjalnie rozpoczęła się X edycja festiwalu Skate Contest and Beatbox Battle. W tym roku eventem otwierającym festiwal były zawody deskorolkowe, czyli Skate Contest.

W tym roku impreza odbyła się na ul. Kaliskiej oraz w rynku, a nie jak dotychczas na terenie skateparku. To jednak nie zniechęciło uczestników konkursu jak i przechodniów, którzy mieli okazję posłuchać muzyki puszczanej przez DJ'a z jednej kamienic oraz zatrzymać się i usiąść na kocu relaksując się przy naprawdę dopisującej pogodzie.

Dzięki Skate Contest mogliśmy podziwiać zmagania młodych uczestników konkursu na ulicy Kaliskiej, którzy „walczyli” na swoje umiejętności jazdy na deskorolce. Po tym wesołym i ciekawym pokazie organizator imprezy, Pan Jacek Sulkowski, wręczył nagrody uczestnikom.

Najstarszym i jednocześnie najlepszym uczestnikiem konkursu okazał się być Patryk Rosiak, który odebrał nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w tegorocznym konkursie Skate Contest. - Jeździć na desce zaczynałem w Turku, ale chętnie uczestniczę w innych zawodach. Miesiąc temu startowałem w Konie, dawniej w Ślesinie i na innych imprezach. Oczywiście co roku startuję w Turku. W sumie na desce jeżdżę już dziewięć lat – powiedział naszej redakcji zwycięzca tegorocznej edycji Skate Contest, Patryk Rosiak.

Skate Contest był na pewno ciekawym wstępem do wydarzeń, które będą organizowane w przeciągu następnych dwóch tygodni w ramach SCABB.

Natalia Kowalska
Warsztaty Dziennikarskie Przystani