Hoc na koc, czyli piknik przy fontannie

W sobotę, 1. sierpnia, ruszyła X edycja festiwalu Skate Contest and Beatbox Battle, bardziej znanego jako SCABB. Organizatorzy imprezy wraz z władzami Turku, rozpoczęli ją akcją ph.: "Hoc na koc", zachęcając mieszkańców miasta do odpoczywania przy fontannie. A właściwie - do wyciągnięcia koców i wybrania się na piknik w środku miasta!

W 2010 Sejm zniósł zakaz korzystania z trawników i innych terenach publicznych. W związku z tym, każdy może, kiedy tylko chce, wybrać się na turkowski rynek i odpocząć wśród zieleni, siadając zarówno na ławkach, jak i na świeżo przystrzyżonej trawie. Uczestnicy eventu "Hoc na Koc" dziś przekonywali się, że w centrum Turku znajdzie się miejsce na wypoczynek wokół niedawno ustawionych gazonów.

Mimo że "Hoc na koc" to jednorazowa akcja, którego głównym celem jest uświadomienie turkowian o tym, że warto wypoczywać wśród trawy, organizatorzy SCABB-u podkreślają, że jeśli pogoda nadal będzie ciepła i słoneczna, w ramach festiwalu postarają się zaaranżować podobne pikniki, w czasie których uczestnicy będą mogli lepiej się poznać, a mieszkańcy miasta dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych przez SCABB atrakcjach i prowadzonych w ramach tej imprezy warsztatach.

Kinga Krzyżostaniak
Warsztaty Dziennikarskie Przystani