„Z potrzeby serca” dla Mikołaja

Już po raz kolejny koncert „Z potrzeby serca” przyciągnął do Przystani licznych przyjaciół Stowarzyszenia. W ten wyjątkowy sposób podsumowano akcję zbiórki pieniędzy dla chorego Mikołaja.

Mikołaj – tegoroczny bohater koncertu „Z potrzeby serca” urodził się z tzw. rozszczepem kręgosłupa. W rezultacie czego od początku swojego życia cierpi na całkowity bezwład od pasa w dół i zmuszony jest do poruszania się na wózku inwalidzkim. Pomimo tak trudnego startu w życiu, Mikołaj – jak mówi jego mama – jest chłopcem pogodnym, inteligentnym i obdarzonym dużym poczuciem humoru. Stan, w jakim się znajduje wymaga ciągłej rehabilitacji, która jest niezwykle kosztowna. Stąd między innymi akcja charytatywna zorganizowana przez Stowarzyszenie Przystań.

Dla przybyłych gości, a przede wszystkim dla Mikołaja wystąpili: dzieci i młodzież ze Szkółki Wokalnej Moderato, Zespół VIPERS – z GOK we Władysławowie, Kinga Danisz z Gimnazjum w Malanowie, Katarzyna Pławińska z Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Tańczące Przedszkolaki z Przedszkola nr 4, Zespół Wokalny „Dobrasy” z ZSP w Dobrej, Mikołaj Sulkowski, Jurek Keller oraz zespół licealistów z LO w Turku: Michał Sulkowski, Michał Felczak i Dawid Grzeszkiewicz.

Na koncert stawiły się tłumy ludzi chcących pomóc Mikołajowi. W tym roku liczba przybyłych osób przekroczyła możliwości lokalu Stowarzyszania Przytań, zabrakło nawet miejsc stojących. Na szczęście przyszłoroczny koncert odbędzie się w nowej siedzibie. Prezes Stowarzyszenia Maria Kur-Sulkowska przekazała zebranym, iż burmistrz Zdzisław Czapla obiecał, że nie zostawi bez pomocy ludzi pracujących w Przystani i korzystających z jej dobrodziejstw. - Niebawem, bo w ciągu trzech miesięcy Stowarzyszenie otrzyma nowy lokal, znajdujący się na ul. Browarnej. - powiedziała, w imieniu burmistrza Prezes Przystani.

Dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało się zebrać łącznie 3443 zł. Na kwotę tę złożyły się pieniądze zbierane w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku oraz w sklepie Esotique w Galerii Staromiejskiej, a także z aukcji i loterii fantowej zorganizowanych podczas podsumowania akcji.

Zapraszamy do fotogalerii z koncertu W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Przystań oraz w imieniu Mikołaja Prezes Przystani Maria Kur - Sulkowska dziękuje wszystkim darczyńcom oraz ludziom wielkiego serca, którzy uczestniczyli w koncercie dla Mikołaja. Za wspaniałą licytacje i zbiórkę pieniędzy, występującym oraz wszystkim organizatorom, a także pomysłodawcom wszystkich sześciu koncertów Marzenie i Jackowi Świderskim serdecznie dziękujemy.

Darczyńcy:

Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku
Przedszkole nr 5 w Turku
Przedszkole nr 4 w Turku
Salon ESOTIQE w Turku w Galerii Staromiejskiej; klienci i właścicielka Wioletta Rygiel
Rodzina p.Barbary Urbańczyk
Pan Andrzej Russek
Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Brudzenie
Szkoła Podstawowa w Chrząblicach
Caritas z Gimnazjum we Władysławowie
Justyna Ławrynian
Renata Czubak
Anna Stolarek Galeria Sztuki Wizualnej
Wiejskie Centrum Aktywności społecznej w Kowalach Księżych
Maria i Jacek Sulkowscy
Leszek Lament

Dla wszystkich, którzy indywidualnie zechcą wspomóc Mikołaja podajemy poniżej dane do przelewu:

Nazwa odbiorcy: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 01-685 Warszawa , ul. Łomiańska 5
NIP: 118-14-28-385
Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Tytułem wpłaty: darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Błaszczyk Mikołaj

Tags: