Uroczysta Gala VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

 

Twórcy z całej Polski przedłożyli Jury aż 141 zestawów wierszy, a na podium stanęły trzy twórczynie, rodem z Głuchołaz, Warszawy i Żar.

Jak się okazało, najważniejsze laury uznania trafiły w ręce gości spoza naszego miasta i okolic. Pierwszą nagrodę zdobyła Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz z Głuchołaz, a na II i III miejscu znalazły się Katarzyna Zychla z Żar i Bożena Kaczorowska z Warszawy. Nagrodą specjalną za oktostych uhonorowany został Piotr Fałczyński z Ołoboka. Na szczęście starania mieszkańców powiatu tureckiego nie spełzły na niczym, gdyż wyróżnienia otrzymali: Jadwiga Mariola Jankowska i Anna Pękacz z Turku oraz silna reprezentacja Słodkowa w składzie: Klaudia Krawiec, Sylwia Kicińska, Elżbieta Tomczyk i Mateusz Jabłoński.

Sobotnie wydarzenie rozpoczęło się od zwiedzania Muzeum Rzemiosła Tkackiego, a tuż potem uczestnicy imprezy udali się do Domu Strażaka. Tam odbyła się uroczysta gala VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego. Wówczas uwaga publiczności skupiła się niesamowitej scenografii lecz przede wszystkim na niekonwencjonalnym sposobie połączenia spektaktlu oraz czytania  nagrodzonych wierszy. Klimat który został stworzony przez reżysera, scenografa i prowadzącego w jednym czyli Jacka Sulkowskiego nawiązywała do klimatu Kabaretu Starszych panów. Prowadzący - Jacek i Jakub Sulkowscy oraz dziennikarka radia Eska z Gdańska stworzyli widowisko które wciągało widza w spektakl prawie że teatralny. 

Wiele by opisywać to co się wydarzyło. Warto poprostu kliknąć ten link i zobaczyć

http://www.tvkonin.pl/index.php/turek-aktualosci/11638-turek-poetycki-li...

 

Prowadzących w smokingi ubrała firma Artex-t Państwa Danuty i Tadeusza Choręziaków, w cylindry zaopatrzył prowadzących Krzysztof Majda. scenerię parku pomogli wykonać właściciele firmy F.H.U. GreenEco Andrzej Pasik,Lampy wypożyczył nam właściciel Hurtowni elektrotechnicznej P.P.H. Banasiak Sławomir, pomocy udzielili nam także bracia Ochotniczej Straży Pożarnej, firma Unicorn, hotel i restauracja Sława, nagrody w postaci albumów  oraz patronat medialny Echo Turku, Projekt dofinansowany także przez Gminę miejską Turek, Starostwo Powiatowe w Turku, Samorząd Osiedlowy nr3. Specjalne podziekowania kierujemy do pani Beaty Malety, pani Magdy Łyskawy, Pana Jurka Kellera, grupy tanecznej i teatralnej Przystani, oraz wszystkim wokalistkom występującym podczs tego wieczoru.