Moderato w smerfnej odsłonie

Właśnie zakończyła się 16 edycja Szkółki Wokalnej Moderato. Finałowy Smerfny Koncert odbył się w klubie spółdzielni mieszkaniowej "Tęcza". Z roku na rok popularność szkółki rośnie, po pięciu latach działalności uczestniczyło już w niej 191 dzieci.

Podsumowanie działalności potwierdziły liczne konkursy. Jednym z nich był Konkurs Plastyczny "Super kibic - super sportowiec", w którym wzięło udział piętnastu uczestników szkółki. Jednak ogłoszenie wyników nastąpi 31 maja 2012 roku na stronie internetowej www.reporteryoung.pl . Z kolei 5 edycja Konkursu nakrętkowego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebrano 670 kg nakrętek w dwóch kategoriach m. in. Szkółki Wokalnej Moderato i Przyjaciel Przystań. Zaś ogółem udało się zebrać aż 1420 kg nakrętek. Zwyciężczynią owego konkursu była rodzina Filipiaków, która zdołała zebrać 11967 sztuk nakrętek. Zaangażowaliśmy całą naszą rodzinę, znajomych, całą naszą wioskę, przy sklepie postawiliśmy pojemnik z napisem plastikowe nakrętki. Wszyscy zostali włączeni w tę akcję - powiedziała przedstawicielka zwycięskiej rodziny. Pieniądze uzyskane za nakrętki zostały przekazane na szczytny cel. Na sam koniec, za wytrwałe śpiewanie w szkółce Piotr Lewandowski otrzymał puchar.

To już 16 finał Szkółki Wokalnej Moderato pod przewodnictwem Marzeny Świderskiej dowodzi, jak dużą popularnością cieszy się śpiewanie wśród najmłodszych dzieci. Finałowy koncert bajecznie zatytułowany „Do krainy Smerfów” rozpoczął się powitaniem gości i wręczeniem kwiatów. Obecny był m. in. Prezes Stowarzyszenia Przystań, Kierownik Klubu Spółdzielni Tęcza, a także rodzina Marendziaków. Koncert został zorganizowany z ogromnym rozmachem, a dzieci miały okazję zaprezentować swój muzyczny talent w smerfnych piosenkach, takich jak : „Lato”, „Leśna tango”, „Smerfiki nie płaczą”. Na pytanie, skąd biorą się pomysły na finałowe koncerty, Marzena Świderska odpowiada: „Z mojej głowy. Czasami boje się po prostu własnych pomysłów.” - podsumowuje organizatorka imprezy.

Zakończenie występu stanowił młodzieńczy pokaz mody, na którym dzieci ubrały się w dobrane wcześniej kreacje. Uczestnicy pokazu chyba musieli wiele razy ćwiczyć ten występ, gdyż zachowywali się z pełną swobodą. Pokaz mody odbył się po raz pierwszy w historii działań Stowarzyszenia Przystań. Niektórzy też sądzą, że po raz pierwszy w działaniach kulturalnych całego Turku. W zorganizowaniu pokazu pomogła Ogólnopolska sieć sklepów Reporter Young, a także Ewa Sieradzka oraz Izabela Frątczak. Występ zakończył się gromkimi brawami. Dla zniecierpliwionych dobra wiadomość- kolejna edycja już w lipcu. Czym tym razem zaskoczą nas mali wokaliści?, czas pokaże.