Przystań przy Browarnej 13

Wyjątkowo rok 2012 zaczął się dla Stowarzyszenia Przystań. Jeszcze wczoraj osoby związane z Przystanią cieszyły się z rekordowej licytacji anioła przekazanego przez stowarzyszenie dla WOŚP, który osiągnął kwotę 10 tys. zł a już dziś czekała na nich kolejna niespodzianka - oficjalny odbiór kluczy do nowego lokum.

Kiedy wraz z zakończeniem wakacji Przystań utraciła możliwość korzystania z parafialnych pomieszczeń przy ul. Korytkowskiej, nikt nie wiedział co będzie dalej z podopiecznymi stowarzyszenia. Na szczęście dzięki porozumieniu z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej Tęcza udało się załatwić tymczasowe lokum. Zajęcia oraz imprezy organizowane przez stowarzyszenie i dofinansowane przez Gminę Miejską Turek przeniesiono do Klubu Tęcza. Pomieszczenie na zajęcia dziennikarskie udostępniła także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Dla wszystkich jednak było oczywiste, że stan taki nie może trwać wiecznie.

W sprawę poszukiwania lokalu dla Przystani zaangażował się burmistrz Czapla, który w trakcie spotkania wigilijnego potwierdził dostępność pomieszczeń dla podopiecznych stowarzyszenia. Słowa włodarza nie okazały się czczymi obietnicami i w dniu dzisiejszym oficjalnie przekazano klucze do budynku starej przepompowni przy ul Browarnej 13, który wcześniej należał do PGKiM. Osoby związane z Przystanią mogą odetchnąć - właśnie zakończył się etap wielomiesięcznych starań i negocjacji.

Nowe pomieszczenia to także szereg nowych wyzwań. - Potrzeby są ogromne. Wszystko musimy zacząć od początku. Z jednej strony są obawy, ale z drugiej mamy nadzieję, że tak jak poprzednio zbudujemy nową, lepszą, ale z tym samym klimatem Przystań. Z pewnością będziemy potrzebować pomocy i prosić o nią wszystkich przyjaciół, ale już dziś sami bierzemy się do solidnej pracy - mówi Prezes stowarzyszenia Maria Kur-Sulkowska.

 źródło turek.net.pl

 

Zobacz film 

http://youtu.be/25LyMXurY7k