Wakacyjne wspomnienia bajkowych zajęć Szkółki Moderato w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Filii w Turku

 

 

         „Tajemnicze bajki z lasu” – pod takim tematem odbyły się literacko – plastyczne zajęcia w PBP Filia Turek 10 sierpnia br.

Było to szczególnie twórcze wydarzenie, a to za sprawą dzieci ze Szkółki Wokalnej Moderato działającej w Stowarzyszeniu Przystań w Turku. Uczestnicy spotkania tworzyli prace plastyczne w oparciu o audiobook, który charakteryzował się abstrakcyjną i oryginalną fabułą. Zwroty dźwiękonaśladowcze oraz opisy przyrody pozwoliły dzieciom znaleźć się bliżej natury, ucząc abstrakcyjnego myślenia, rozwijając wyobraźnię, wrażliwość estetyczną. Dzięki temu powstały kolorowe prace ilustrujące królestwo skrzatów Skrztulkowo, smoka Edzia, który wypuszcza kolorowe baloniki, ogródek pełen warzyw z olbrzymią dynią, która stała się herbem tej fascynującej krainy.

Chcąc zobaczyć pełne ekspresji prace zapraszamy na wystawę do naszej biblioteki.

Ponadto dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o naszej bibliotece, poznały jej zbiory. Wyprawa do magazynu, w którym umieszczone jest przeszło 46 000

książek zrobiła olbrzymie wrażenie na początkujących czytelnikach.

Okazuje się, że nawet w naukowej bibliotece dzieci mogą twórczo i pożytecznie spędzić czas.

Rodzice natomiast mieli okazję zapoznać się z ofertą naszej biblioteki, została również przygotowana wystawka książek o tematyce wychowawczo – edukacyjnej, psychologicznej dostosowanej do wieku naszych „milusińskich”.

Niespodzianką dla nas był koncert wykonany przez małych wokalistów, dzięki temu w bibliotece zagościła wesoła i spontaniczna muzyka.

Na zakończenie dzieci otrzymały malowanki ufundowane przez Stowarzyszenie Przystań.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz instruktorom szkółki za skorzystanie z naszego zaproszenia. Zapraszamy na kolejne zajęcia.

                                                                                       Beata Gorzkowska – Maleta