Protokół XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

PROTOKÓŁ Z posiedzenia Jury XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem: Zbiorę wszystkich przyjaciół i serce przed nimi otworzę, bo doprawdy czy warto inaczej na ziemi tej żyć… (Bułat Okudżawa). KONKURS został zrealizowany w ramach projektu: „LITERATURA W TRZECH AKTACH” – działania na rzecz popularyzacji literatury i rozwoju kompetencji kulturalnych mieszkańców regionu W dniu 22 października 2016 roku Jury w składzie: Anna Baśnik, Lech Lament- po rozpatrzeniu 105 zestawów nadesłanych wierszy, postanowiło przyznać nagrody w następujących kategoriach:

Kategoria I: Poezja „Młody talent” – dla osób od 14 do 20 lat:

I miejsce – KLAUDIA KRAWIEC - godło „Karuzela” TUREK

II miejsce – WERONIKA TUPAJ -godło „Frytki belgijskie” -KARNIOWICE

III miejsce – nie przyznano ze względu na dużą różnicę poziomu zestawów wierszy nagrodzonych a pozostałych

Kategoria II: Poezja - dla osób powyżej 20 roku życia:

I miejsce – DARIUSZ KOSMALSKI - godło „Wiolin”- HAREN

II miejsce – REGINA ŚWITOŃ - godło „Wieczorna rosa”- KNYSZYN

III miejsce - EWELINA KĘPCZYK - godło „Akwarela” – KRAKÓW

Wyróżnienia- druk wierszy w tomiku pt. „Literatura w trzech aktach” za wyróżniający się wiersz w zestawie przyznano: LESZEK BARTOSZEWSKI -godło Bartek44/ GDAŃSK, PAULINA WOJCIECHOWSKA -godło Beatrycze/ SOSNOWIEC, ANNA PĘKACZ - godło Biały Miś/ TUREK, JOANNA CHACHUŁA -godło dzieląc chleb/ SIERADZ, IWONA ŚWIERKULA -godło Fado/ WARSZAWA, ANNA SADZIK-godło friendforever/ KRAKÓW, EWA WŁODARSKA -godło Gwasz/TYKOCIN, MAŁGORZATA JANUSZEWSKA-godło human behaviour/CZĘSTOCHOWA, MICHAŁ WITOLD GAJDA -godło Igła/ WRZEŚNIA, JANUSZ LISICKI-godło jeszcze będzie niedziela/WARSZAWA, ADAM LADZIŃSKI - godło labirynt/ PUŁTUSK, KATARZYNA MIŚKIEWICZ -godło Miś/ ŁÓDŹ, TADEUSZ ZAWADOWSKI-godło Mrówka/ ZDUŃSKA WOLA, KRYSTYNA GUDEL -godło Nikt/ SUCHOWOLA, MARIOLA KRUSZEWSKA -godło Ołówek/ MIŃSK MAZOWIECKI, PIOTR ZEMANEK -godło Perseusz/ BIELSKO-BIAŁA, ADAM BOLESŁAW WIERZBICKI -godło Sen Lorelay/ DŁUŻEK, BARBARA ZAKRZEWSKA -godło Silvare/OSTROŁĘKA, KATARZYNA ZYCHLA -godło Ten i ów/ ŻARY, CZESŁAW MARKIEWICZ -godło Wądół/ ZIELONA GÓRA, KAROL GRACZYK -godło Zwichlak/ TORUŃ

Kategoria III: Poezja dla dzieci:

I miejsce - MIROSŁAW KOWALSKI - godło „Kruk” - MYSŁOWICE

II miejsce - MARIA MAGDALENA POCGAJ - godło „Kasteczka”- POZNAŃ

III miejsce – KRYSTYNA GUDEL - godło „Bartosz” - SUCHOWOLA

Jury dziękuje organizatorom za wytrwałość w organizowaniu kolejnych edycji konkursu literackiego oraz krzewienia kultury literackiej na niwie lokalnej i ogólnopolskiej. Podpisano: Anna Baśnik Lech Lament